Handbal CSU GalatiHandbal CSU Galati

Sala Siderurgistul a găzduit sâmbătă la amiază derbiul de tradiţie din eşalonul handbalistic secund dintre CSU Galaţi şi Poli Iaşi. Partida a avut două reprize diametral opuse. Ieşenii, cu un lot restrîns numeric au avut iniţiativa în prima parte şi au condus nesperat cu 18-13. Oaspeţii au marcat primii în cea de-a doua repriză după care echipa gălăţeană condusă de profesorul Florin Andronic a declanşat cursa de urmărire şi a reuşit egalarea prin Rareş Costea în min.58.11. Finalul a fost incendiar, Poli a marcat un gol norocos în ultimele 30 de secunde şi a izbutit victoria.
Rezultat final: CSU Galaţi -Poli Iaşi 31-32 (13-18). Lotul aliniat de echipa noastră: Dinu, Dorobăţ -Mârşiu, Soare 4 goluri, Lefter, Buţea 2 g, Chertif, Ioniţă, Bădărău, Broască, Andrei, Frangulea 1 gol, Albu 2 g, Chiriac 4 g, Ionescu 10 g, Costea 8 g.