Divizia A2 la volei feminin a programat în weekend partidele celei de-a 12-a etape. În seria Est, CSU Hygienium s-a deplasat în Capitală unde a întâlnit pe CTF Mihai I. Gălăţencele pregătite de Ileana Berdilă şi Adriana Dudnic s-au impus uşor în primul set după care partida s-a echilibrat. Setul doi a fost dramatic, cele două echipe au mers cap la cap, bucureştencele au avut minge de 1-1 la seturi pe care au ratat-o, fetele de la CSU Hygienium au reuşit să treacă cu bine peste situaţiile dificile, s-au concentrat şi au obţinut încă o victorie în minim de seturi. Rezultat final: CTF Mihai I Bucureşti – CSU Hygienium Galaţi 0-3 (-15, -24, -22). Echipa gălăţeană a început cu formula: Anamaria Berdilă, Sorina Răileanu, Alexandra Iordache, Maria Vilău, Carolina Radu, Camelia Vasile – Minca Cristea, libero. Au mai jucat: Crina Arbunea, Ioana Ştefu, Maria Neacşu şi Cristina Popoiu. După 12 etape, CSU Hygienium se menţine pe locul 2 în clasament cu 33 de puncte şi va juca etapa viitoare, pe 26 februarie în fieful liderului FC Argeş Volei Piteşti




