CSU Galaţi a jucat sâmbătă după-amiază în deplasare cu CS Medgidia în cea de-a treia etapă a turneului play-off de promovare în Liga Zimbrilor. Echipa gălăţeană a făcut un meci bun dar în final a trebuit să se recunoască învinsă. „Chiar dacă am pierdut am făcut un meci bun. Am alternat momentele de joc bun, cu momentele în care am jucat mai slab, cu greşeli, au fost şi câteva decizii împotriva noastră plus experienţa superioarioară şi-a spus cuvântul. Una peste alta sunt mulţumit, am rulat tot lotul, obiectivul nostru pentru această fază a competiţiei este să creştem de la meci la meci şi ni-l vom atinge”, ne-a declarat antrenorul Florin Andronic. Rezultat final: CS Medgidia – CSU Galaţi 36-32 (20-15). Lotul folosit de echipa gălăţeană: Fuică, A.Dinu – Mârşiu 6 goluri, Soare 5 g, C.Zaharia, Prună, Frangulea 3 g, Lefter 2 g, Bădărău 1 g, Buţea 1, Andrei 5 g, Chertif 1 g, Ionescu 7, Costea 1, B.Zaharia. Etapa viitoare, CSU Galaţi va întâlni pe 26 februarie, de la ora 11.30 la sala Polivalentă Dunărea pe CSU Piteşti.