Handbal CSU Galati

A doua victorie

Handbaliștii lui Florin Andronic rămân pe podium

Sala Dunărea a găzduit sâmbătă la prânz confruntarea dintre CSU Galați și Politehnica Iași care a contat pentru cea de-a 4-a etapă a Diviziei A, seria A. Handbaliștii gălățeni au respectat calculele hârtiei, au controlat meciul de la început până la sfirșit chiar dacă au ratat destul în prima repriză și au obținut o victorie lejeră. 34-22 a fost rezultatul final, după ce la pauza tabela a arătat 15-9. Antrenorul Florin Andronic a folosit lotul: Fuică, Bogdan, Dinu – Mârșiu 5 goluri, Gheorghe, Ștoalfă, Lefter 2 g, Olaru 2 g, Bădărău 3 g, Frangulea 6 g, Aurică 3 g, Rotaru 2 g, Ionescu 9 g, Ionel 2 g, Simo. CSU se situează pe locul 3 cu 6 puncte și va juca etapa viitoare în deplasare cu liderul CSU Suceava.