Prezentarea sectiilor

   Colaborarea cu federatiile sportive este normala, nemultumirea noastra se datoreaza faptului ca acestea nu respecta ordinul M.E.N. legat de transferul jucatorilor de la C.S.S. la cluburile universitare.
   O colaborare foarte buna avem din vara acestui an (2013), dupa schimbarea directorului care a iesit la pensie, cu Universitatea "Dunarea de Jos" Galati, colaborare care a culminat cu sponsorizarea clubului nostru cu sume importante de bani, lucru care nu s-a intamplat pana acum si gazduirea in salile Universitatii "Dunarea de Jos" a Camp. Nat. de machete.
   Tot din vara acestui an (2013), dupa mult timp, s-a reluat colaborarea cu Clubul Sportiv.
   Legat de colaborarea cu organele Administratie Publice Locale, Consiliul Local Galati a alocat o suma de bani foarte mica in comparatie cu rezultatele clubului, dar odata cu venirea noului primar speram ca fondurile pentru clubul nostru sa creasca considerabil.

 

Pentru descarcarea documentului PDF complet dati clic AICI.

 

Aeromodele
Federatia Romana de Handbal
Federatia Romana de Baschet
Federatia Romana de Atletism
Federatia Romana de Volei